Yazdır

BU AHLAKSIZ TEKLİF KAMU ÇALIŞANLARININ ONURLARINA SALDIRIDIR !

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

02 Ağustos 2017-Çarşamba

 

BASINA VE KAMUOYUNA

BU AHLAKSIZ TEKLİF KAMU ÇALIŞANLARININ ONURLARINA SALDIRIDIR !

 

Kamu çalışanları sendikaları ile hükümet arasında 1 Ağustos’ta başlayan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde sendikalar hükümete sunacakları zam tekliflerini açıkladılar.

Kamu çalışanlarının içerisindeki Truva Atı olan ve 2013 yılında hükümetin zam teklifinden daha düşük bir zam teklifi sunarak emek tarihine kara bir leke olarak geçen Memur Sen; hali hazırda her üç ayda bir tüm konfederasyon üyelerine eşit 77 TL olarak ödenen toplu sözleşme ikramiyesinin kendi üyelerine 200TL, diğer konfederasyon üyelerine 102 TL olarak ödenmesini talep etmiştir.

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında sadece 42 bin üyesi olan Memur SEN, AKP iktidarının kanatları altında hormonlu bir büyümeyle 15 yılda 997 bin üyeye ulaşarak kamuda yetkili sendika olmuştur.

İktidarın desteğiyle almış olduğu bu yetkiyi şimdi emekçiler arasında ayrımcılık yapmak için kullanmak isteyen Memur Sen yandaş memura daha fazla ikramiye verilsin diyerek hükümete ahlaksız teklif yapmıştır.

MEMUR SEN YAPMIŞ OLDUĞU BU TEKLİFLE KAMU ÇALIŞANLARININ ONURUNA SALDIRMAKTADIR.

Memur Sen’in bu tekliften beklentisi, yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veren memurların yıllık 392 TL fark için kendi sendikalarından istifa ederek Memur Sen’e bağlı sendikalara üye olmalarıdır.

Kamu çalışanlarının yıllık 392 TL’lik fark için bugüne kadar inandığı ve güvendiği sendikayı terk ederek; iktidarın payandası ve arka bahçesi haline dönüşmüş sarının her tonunu içerisinde barındıran Memur Sen’e üye olacak kadar onursuz olduğunu düşünenler bu ahlaksız teklifin altında tarih boyunca ezileceklerdir.

Memur Sen bu tür ahlaksız tekliflerle kamu emekçileri arasında ayrımcılık yaparak onların onurlarına saldıracağına;  2003 yılından beri kamu çalışanlarının yüzde 60 eriyen gelirlerini telafi etmek için, OHAL ‘le birliktehukuksuzca ihraç edilen emekçilerin haklarını ve kamu emekçilerin göz dikilen iş güvencelerini korumak adına çaba sarfetsin.

Müşfik Veysel ERDOĞAN

Şube Başkanı