Bildiri

Yazdır

ÇOCUKLARIMIZ ÖLMESİN! BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!

Aktif .

54 milyon insanın öldüğü II. Dünya Savaşı’nın ardından Hitler ordularının Polonya’yı işgal ederek savaşı başlattığı gün olan 1 Eylül’ün Dünya Barış Günü olarak ilan edilmesi üzerinden tam 76 yıl geçti.

Ancak geçmişten bu yana emekçiler ve ezilen halklar savaşa karşı barışı savunurken, dünyayı yöneten güçler hala savaştan, kan dökmekten, barbarlıktan vazgeçmedi, vazgeçmiyor! Sömürüyü ve savaşı varlıklarının temeli olarak görüyorlar.

Başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada silahlar konuştukça bütün insanlık ağır bedeller ödüyor, eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye dair temel kazanımlar her gün biraz daha gasp ediliyor, geriliyor.

Yazdır

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARI GERİ ALINMALIDIR

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

 

Yazdır

ESM BROŞÜR

Aktif .

alt  BROŞÜRÜMÜZÜN PDF FORMATINDE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

alt

 

 

 

 
Yazdır

13 Ocak 2012 Cuma Günü 13:00’de Maliye Bakanlığı önünde Basın Açıklamasındayız!

Aktif .

Ek ödemelerle derinleşen ücret adaletsizliği, temel ücretler, eşit işe eşit ücret ödenmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması talebiyle Konfederasyonumuz üyesi HABER-SEN (Basın, Yayın, İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası, ESM (Enerji, Sanayi ve Maden Emekçileri Sendikası) ve TARIM ORKAM SEN (Tarım, Orman, Çevre ve Hayvancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası) ile BTS (Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası) tarafından 13 OCAK 2012 tarihinde saat 13.00'de MALİYE BAKANLIĞI önünde ortak basın açıklaması yapılacaktır.

Ek Ödeme ve Ücret Adaletsizliği Giderilsin!

KİT’lerde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 2 sayılı cetveline tabi olarak çalışan personele 2008 yılından bu yana verilmekte olan ek ödeme uygulaması birçok adaletsizliği de içerisinde barındırmaktadır. Sınırlı sayıda çalışan en yüksek oran olan %82’den ek ödeme almakta iken çalışanların büyük çoğunluğu en düşük oran olan %42’den ek ödeme almaktadır. Ek ödeme uygulamasıyla her yıl bir grubun ek ödeme oranları yüksek belirlenmekte, geriye kalan unvan gurupları ise mağdur edilmektedir.

Yazdır

ENERJİ, SANAYİ VE MADEN KAMU EMEKÇİLERİNİN ÖRGÜTÜ ESM 10 YAŞINDA…

Aktif .

ENERJİ, SANAYİ VE MADEN KAMU EMEKÇİLERİNİN ÖRGÜTÜ

ESM 10 YAŞINDA…

Herkes bilir ki; mücadele edenler her zaman kazanamazlar.

Ancak, her nerede bir hak alınmış ise yine bilinir ki bu hak mücadele edilerek kazanılmıştır.

Sendikamız ESM’nin tarihi, hak alma mücadelesinin tarihidir.

Bu tarihin özneleri de kamu emekçileri, sizlersiniz.

Çok şeyler söylendi sizlere ve mücadelenize dair…

Fakat biz biliyoruz ki…

  • 20 yıldır verilen mücadelemiz onurlu yaşam mücadelesidir.
  • Grev ve Toplu Sözleşme Mücadelesidir.
  • Demokrasi ve İnsanca Yaşam Mücadelesidir.

Bu mücadele tarihine Kızılay Meydanında yapılan sayısız eylemler tanıktır.

KESK ve ESM tarihini sizler bu meydanda yazdınız.

Yazdır

Geleceğimiz için Birlikte Olmalıyız

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

Yazdır

DSİ Çalışanlarına

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

 

Yazdır

TEDAŞ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Dair

Aktif .

Değerli TEDAŞ çalışanları;

Bilindiği gibi TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği gereği bağlı şirketlerde Başmühendis, Şef vb., Genel Müdürlük’te Müdür Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Başmühendis, Şef vb. kadroların sınav süreçleri devam etmektedir.

Bu sınavların yapılması için sendikamız ESM tarafından kurum yetkilileri ile defalarca görüşülmüş ve gerekli süreç işletilmiştir. Bu görüşmelerde kurumca hep yönetmelik değişikliği gerekçe gösterilmiştir.
Yazdır

EK ÖDEME FİYASKOYA DÖNDÜ

Aktif .

EK ÖDEME FİYASKOYA DÖNDÜ
KAMU EMEKÇİLERİNİN UMUDU VE EKMEĞİYLE OYNANDI!


Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri,
Ek ödemelerle ilgili olumsuz gelişmeler ve sizlerin talebi üzerine sendikamız sizleri bilgilendirmek üzere aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuştur.

Bir Toplu Görüşme Oyunu Daha Fos Çıktı!

Bildiğiniz üzere Toplu Görüşmelerin tiyatro oyununa dönmesi ve çalışanların yararına hiçbir kazanım elde edilmemesi üzerine bu yıl yapılan toplu görüşmelere Konfederasyonumuz katılmamıştı. Diğer Konfederasyonları hükümetin çalışanlara tavrı konusunda da aynı tutumu almaya davet etmişti.

Yazdır

Banka Promosyonları

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

MAAŞ ÖDEMELERİNİN BANKALARDAN YAPILMASI KARŞILIĞI KURUMLARCA ALINAN PROMOSYONLAR ÇALIŞANLARIN HAKKIDIR…

Değerli Kamu Çalışanları;
İşyerlerindeki çalışanların maaş ve diğer ödemelerinin bankalar aracılığıyla yapılabilmesi için maaş ödemeleri bankalarla yapılan protokoller karşılığında ilgili kurumlara “promosyon” adı altında nakdi ek mali imkanlar sunmaktadır.
Yazdır

MTA Çalışanlarına

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

MTA Çalışanlarına yönelik; KESK-ENERJİ, SANAYİ VE MADEN KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKASI TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI tarafından ortaklaştırılan bildiri aşağıdadır...