Yazdır

DİYARBAKIR-ŞANLIURFA EĞİTİM ÇALIŞMASI

Aktif .

31.01.2009 ile 01.02.2009 tarihleri arasında ESM Diyarbakır ve ESM Şanlıurfa şubelerimiz tarafından çevre il ve ilçelerindeki işyeri temsilci ve üyelerimizi kapsayan (Batman, Mardin, Siverek, Nusaybim) ortaklaşa bir eğitim çalışması düzenlenmiştir. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı bu programa Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreterimiz Önder ÇALIŞKAN da katılmıştır. Bu eğitim çalışmasında eğitimci olarak KESK eski MYK üyesi İhsan AVCI, Eğitim-Sen Ankara Şubeden İhsan KARADAYI, Eğitim-Sen Diyarbakır Şubeden Halis KIZILTOPRAK görev almışlardır.

31.01.2009 Cumartesi günü Eğitimin 1. oturumunda İhsan AVCI; “Toplumlar, Neden Örgütlülük, Niçin Sendika, İşyeri Temsilcilerinin çalışma tarzları, görevleri ne olmalıdır?” konulu bir sunum gerçekleştirmiş ve eğitime katılanlar soru-cevap şeklinde geniş bir şekilde katılmışlardır.
Eğitimin 2. oturumunda İhsan KARADAYI; “İletişim ve Davranış Bilimleri” konulu uygulamalı bir sunum gerçekleştirmiş, katılımcıların bizzat pratik eğitim de yaptığı bu oturum da takdir toplamıştır.

01.02.2009 Pazar eğitimin 2. günü mekan olarak; Türkiye’de bir ilk olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Ekolojik Toplum-Ekolojik Yaşama Başlangıç aşamasını oluşturacak “Güneş Evi”nde devam edilmiş, ilk oturumda Güneş Evi sorumluları Gültekin AYDENİZ ve Leyla BİLİK hocalar tarafından Ekolojik Yaşam Modülü Güneş Evi tanıtımı ve çalışmaları anlatılmış, büyük hayranlık uyandırmıştır.

İkinci oturumda Halis KIZILTOPRAK hocamız atölye gruplarına “Sorunu tespit etme, sorunu çözme” konusunda çok çarpıcı bir sunum gerçekleştirmiştir.

Son olarak atölye grupları kendi aralarında sorunlarını, eksikliklerini serbest bir şekilde tartışıp, eleştiri-özeleştiride bulunarak eğitim sonlandırılmıştır.

Böylesi bir çalışmada ortaklaşan ESM Diyarbakır Şube Başkanı Yakup KESKİN ve ESM Şanlıurfa Şube Başkanı Kemal BİRGÜL’ü, eğitime katılan üye ve işyeri temsilcileriyle şube yönetimlerini takdir ediyor, bize salonlarını açan Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanına, Türkiye’de bir ilk olan “Güneş Evi”ni bize tahsis eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Güneş Evi sorumluları Gültekin AYDENİZ ve Leyla BİLİK hocalara, eğitimcilerimiz İhsan AVCI, İhsan KARADAYI ve Halis KIZILTOPRAK’a sonsuz teşekkür ediyoruz.

ESM Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreterliği