Yazdır

21-22 Şubat 2009 Aydın, Balıkesir ve İzmir Şube Eğitimleri

Aktif .

Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreterliği olarak GTK’larımızla beraber eğitim çalışmalarımızın da yapılması konusunda bir gelenek oluşturma düşüncemiz Aydın, Balıkesir ve İzmir şubelerimizin bölgesel eğitim düzenleme talepleri ile çakışınca 19-20 Şubat tarihinde yapacağımız Genel Temsilciler Kurulu toplantımızı 21-22 Şubat tarihinde yapacağımız bölgesel eğitimle birleştirerek şubelerimizin önerisiyle GTK ve Bölgesel Eğitimi DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Kemal Türkler Eğitim Tesisleri Gönen/Balıkesir’de yapma kararı aldık.

Aydın, Balıkesir ve İzmir Şubelerimizden işyeri temsilciler ve üyelerin yoğun bir katılımıyla eğitimin ilk günü 1. oturumda eğitimci Kenan KALYON “Kapitalizm ve Küresel Kriz, Dünyada ve Türkiye’de Güncel Siyasal Gelişmeler” konusunda kapsamlı bir sunum gerçekleştirmiş, 2. oturumda ise eğitimci Savaş YILMAZ “Örgütsel İletişim” konusunda uygulamalı ve görsel bir eğitim verdi.

Akşam verilen yemekte halaylarla oyunlarla üyelerimiz stres attı.

İkinci gün 1. oturumda Harb-İş uzmanı Dr. Oğuz TOPAK “Dünyada ve Türkiye’de Sendikal Hareketin Yeni Yönelimleri” konusunda görsel ve katılımcı bir sunum gerçekleştirdi.

2. oturumda ise sendikamız avukatı Candan DUMRUL “İşyeri Özlük Sorunları ve Çözüm Yolları, İşyeri Temsilcilerinin Hukuki Sorunları” konulu soru-cevap tarzı bir sunum gerçekleştirerek eğitim programı tamamlandı.