Yazdır

FETHİYE EĞİTİM TOPLANTISI BİLGİ NOTU

Aktif .

ESM Aydın ve İzmir Şubeleri 28-29-30 Aralık 2012 tarihleri içerisinde DSİ Fethiye Eğitim Tesislerinde eğitim çalışması gerçekleştirdi.

ESM Aydın Şubesinin ev sahipliği yaptığı eğitim çalışması tüm üyelerin katılımına açık olarak düzenlenmiştir. Üye, yönetici ve temsilcilerden 23 kişi Aydın Şubesinden 21 kişi İzmir Şubesinden olmak üzere toplam 44 üyenin katıldığı eğitim çalışmasına KESK adına KESK MYK üyesi Ali BERBEROĞLU ile ESM Genel Başkan Mustafa ŞENOĞLU ve Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin FİNCAN (Eğitim Sekreteri) katılmışlardır.

Eğitim programı;

Ayşe Bozkurt Açıkgöz ile Figen Aydoğdu “İletişim”,

Fatih Kaymakçıoğlu “Özelleştirmeler”,

Yağmur Dönmez “Mobbing”,

Ali Berberoğlu “Sendikal Süreç ve KESK” konulu sunumlarını yapmışlardır.

Ayrıca Sendikamız avukatı Candan Dumrul özelleştirme uygulamaları ve mobbing uygulamaları ile ilgili hukuki olarak yapılabilecekler ve soruları cevaplandırmıştır.

Fethiye Yanıklar Sulama Birliği çalışanı ve sendikamız üyesi Necmiye Zeynep Büyükaydın ile DSİ Fethiye İşletme Bakım Mühendisi Serdar Adakale Sulama Birliklerinin hukuki durumu ve çalışanlarının talep ve sorunları ile ilgili bir bildiri sunmuştur.

Verimli ve doyurucu geçen eğitim programı tüm üyelere duyurulmasına ve herkese açık olmasına rağmen katılımın yeterli olmadığı görülmüştür. Benzeri eğitim konularının işyerleri bazında bir günlük programlar şeklinde devam ettirilmesi yönünde genel bir kanaat oluşmuştur.

Resimler için lütfen tıklayınız…