Yazdır

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖREV TAHSİSLİ LOJMAN KONUSUNDA BÜYÜK KAZANIM!

Sendikamızın açtığı dava neticesinde, DSİ Genel Müdürlüğünde çalışan ŞUBE MÜDÜRÜ, TEKNİK KARİYERLİ APK UZMANI ve DAİRE TABİPLERİNE GÖREV TAHSİSLİ LOJMAN  TAHSİS EDİLEMEYECEĞİNE HÜKMEDİLMİŞTİR.

Bu karar gereği; kendilerine görev tahsisli lojman verilen şube müdürlerinin, teknik kariyerli APK uzmanlarının ve daire tabiplerinin, mahkeme kararının uygulanması zorunluluğu çerçevesinde 30 gün içinde söz konusu lojmanları tahliye etmeleri gerekmektedir.

Bu unvanlardaki personele, aynen diğer personele uygulandığı gibi yeni dönemde hazırlanacak liste dahilinde haksız biçimde lojmanda oturdukları tüm süre gözetilerek sıra gelmesi halinde sıra tahsisli lojman verilmesi mümkündür. Ancak söz konusu personelin hiçbir koşulda mevcut lojmanlarda görev tahsisli olarak oturmaya devam etmesi mümkün değildir.

Mahkeme kararını uygulamayarak bu şekilde lojman kullanımına müsaade eden ve kamu zararına yol açan amirler olması halinde ise, gerek lojmanı tahliye etmeyen personelin gerekse lojmanın tahliyesini sağlamayan kamu görevlilerinin hukuki ve cezai sorumluluğunun doğması kaçınılmazdır.

ESM Genel Merkezi

Karar için lütfen tıklayınız…