Yazdır

İSTANBUL SU FORUMUNA MÜTEAHHİT SPONSORLUĞU VE DSİ EĞİTİM SEMİNERİ SEBEBİYLE KAMU ZARARI

Aktif .

İstanbul’da yapılan Su Forumunda DSİ Bölge Müdürleri ve Daire Başkanları için düzenlenen yemekli Boğaz turunun giderlerinin Dim Barajı’nı yapan müteahhite ödettirildiği söylenmektedir. İlginçtir ki aynı tarihlerde Antalya’daki Dim Barajı’nın kapakları patlamış ve yöre halkına korku yaşatmıştır.

Ocak ayında Başbakan tarafından ihtişamlı bir törenle yerel seçimlere yönelik Dim Barajı’nın açılışı yapılmıştı. Alınan bilgilere göre barajın su tutması için gerekli işlemler yapılmadan erken su tutması nedeniyle kapaklar patlamıştır. Seçim yatırımı nedeniyle bilimsel gerçeklikten bu kadar uzaklaşılması ülkeyi yönetenlerin siyasi çıkarları için ne kadar gözü kara olduğunun açık göstergesidir. Yapılan işin şartnameye uygun olup olmadığı konusunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Ayrıca Antalya’da DSİ tarafından bir eğitim programı planlanmıştır. Antalya’da yapılacak olan personel eğitimi için, kurumun sosyal tesisleri dururken 5 yıldızlı oteller kiralanmıştır. Böylece, kamu kaynakları haksız yere otellere aktarılmaktadır. 2000’in üzerinde DSİ çalışanı 1 hafta süre ile günlüğü 69 TL’ye otellerde kalacaktır. Bunun masrafının kurum bütçesinden ödeneceği açıktır. Kamu kaynaklarının bu denli pervasızca kullanılmasını ne kurum çalışanları ne de kamu vicdanı kabul etmemektedir.

Bu konuyu kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunarız.

MERKEZ YÖNETİM KURULU