Yazdır

BASINA VE KAMUOYUNA

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

iNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bilindiği üzere, 15 Temmuz sürecinden itibaren başlatılan OHAL keyfiliği ile FETÖ Terör Örgütü gerekçe gösterilerek çıkartılan KHK'lerle haksız ve hukuksuz bir şekilde binlerce kamu görevlisi ihraç edilmiştir.

Sendikamız Ankara 1 Nolu Şubesinin çağrısıyla 13 Nisan 2017 günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde, "İşimi Geri İstiyorum" talebiyle, KHK'lerle yapılan haksız ve hukuksuz ihraçların geri alınması ve görevlerine geri döndürülmesi amacıyla yapılan basın açıklaması ve oturma eylemine polis müdahale ederek, sendika üyelerimizden Yağmur Dönmez, Ömer Faruk Kök, Volkan Yaramış, Murat Çeşme, Özden Kaya, Volkan Sevinç, Mahmut Konuk, Veli Saçılık, Gizem Özkan, Songül Doğan, Songül Kantar, Girayhan Sarıgül, Aslı Han, Özgür Ünlü Önen, Perihan Pulat, Serhat Ağbaba ve Gizem Yağmur zorla ve yerlerde sürüklenerek, gözaltına alınmışlardır.

Öncelikle, temel hak ve özgürlüklerini kullanan üyelerimizin yaka paça itile kakıla gözaltına alınmalarını kınıyor, insan haklarına yapılan bu tür saldırıların ve tahammülsüzlüğün sona erdirilmesini istiyoruz.

Kamu görevlerinden yapılan ihraçlar ne kadar keyfi, haksız ve hukuksuzsa, üyelerimizin işlerine geri dönme taleplerinin dile getirilmesinin engellenmesi ve gözaltına alınmaları da o derece haksız ve hukuksuzdur.

Bu nedenle, ihraç edilen üyelerimizin işlerine geri iade edilmelerini talep ediyor, demokratik, meşru ve haklı talepleri dile getirerek "İşimi Geri İstiyorum" talepli eylemlere karşı engelleme, gözaltı ve tutuklama vb. baskılarla yıldırma ve engellemelerin mücadelemizi engelleyemeyeceğini ve bu mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi beyan ediyoruz.