Yazdır

BASINA VE KAMUOYUNA

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

Ülkemiz baskı ve şiddetin çok yoğun olduğu günlerden geçiyor. Üst üste patlayan bombalar, saldırılar, siyasi cinayetler, ekonomik kriz göstergeleri halk için hayatı giderek daha yaşanmaz bir hale getiriyor. Öte yandan kamudan ihraçlar, basına yönelik sansür ve baskılar, keyfi gözaltı ve tutuklamalarla tüm muhalif kesimlere saldırılar da sürüyor. 11 Ocak 2017 tarihinde basına ve kamuoyuna duyurduğumuz Şube Yöneticimiz Murat ÇEŞME’ye ilişkin taciz, iftira ve karalama kampanyasına devam edildiğini üzülerek görmekteyiz. 

Bugün itibariyle çeşitli basın ve yayın organlarında Şube Yöneticimiz Murat ÇEŞME’nin fotoğrafı da verilmek suretiyle terör örgütü mensubu ilan edildiğini büyük bir şaşkınlık içerisinde görmekteyiz. 

Şube yöneticimiz Murat ÇEŞME, Yüksel’de açlık grevi yapan Eğitim Sen üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya verdiği destek nedeniyle hedef tahtasına oturtulmakta, haksız ve mesnetsiz iftiralara tabi tutulmaktadır. Şube Yöneticimiz şahsında örgütlü mücadelemizi hedef gösteren yaklaşım suçtur. Haksız ve mesnetsiz iftira atan havuz medyası başta olmak üzere karalama kampanyasını yürüten tüm sorumlulara yönelik suç duyurusunda bulunacağız.

Hangi kesimden ve her ne maksatla gelirse gelsin, bu tip iftira ve karalamaların geçmişte bizleri yıldıramadığı gibi bugün de mücadelemizi engelleyemeyecektir. Sendikamız ESM olarak emek ve demokrasi mücadelemizden geri adım atmayacağız. 

 Kamuoyuna duyurulur. 

ESM YÖNETİM KURULU