Yazdır

OHAL VE KHK REJİMİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

 15 Temmuz darbe girişimini “Allah’ın bize bir lütfu” olarak değerlendiren siyasal iktidar, ülkeyi baskı ve sivil darbe yoluyla diktatörlüğe doğru götürmeye devam ediyor. Son olarak dün akşam yayımlanan 693 ve 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler ile toplam 928 kamu personeli daha OHAL kanunsuzluğu içerisinde ihraç edilmiştir.

Hükümet, darbe girişimini fırsata çevirerek toplumun emekten ve özgürlükten yana olan muhalif kesimleri korkutmaya çalışmakta, Kamu Emekçilerinin hak ve özgürlüklerini savunan, emek, demokrasi ve barış mücadelesi veren Konfederasyonumuzu da sindirmeye çalışmaktadır.

Göstermelik bir OHAL Tespit komisyonu kurarak hukuksuzluklara karşı yapılacak itirazların önü kesilmektedir. Haksız ve hukuksuz şekilde işlerinden atılanlara gösterilen tek itiraz yolu ise, emekçileri oyalamaya ve zaman kazanmaya yönelik kurulan bu komisyondur.

693 sayılı KHK ile, 3 üyemiz hiçbir gerekçe gösterilmeden hukuksuzca işlerinden atılmıştır. Böylece 15 Temmuz darbe girişiminden beri yayımlanan KHK’larla ihraç edilen veya açığa alınan üye sayımız toplam 43’e çıkmıştır. 6 üyemiz işe iade edilmiş olup; 3 üyemiz halen açıktadır.

ESM olarak iktidarı bir kez daha uyarıyoruz. Hukuken somut delillere, yargı kararlarına, mevzuata uygun yürütülen idari soruşturmalara dayanmadan verilen tüm ihraç kararları hukuksuz ve kanunsuzdur!

Bizler; askeri-sivil darbelere, OHAL ve KHK’lara karşı eşitlik, özgürlük, emek, demokrasi ve barış mücadelesi vermeye devam edeceğiz. OHAL komisyonuna yapılan başvuruların ve hukuksuzluğa karşı açılan davaların takipçisi olmaya devam edeceğiz!

OHAL kaldırılsın, KHK’ larla haksız ve hukuksuz şekilde işten atılanlar ile açığa alınanlar göreve iade edilsin!

NE DARBE NE OHAL, DEMOKRASİ DERHAL!

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

YAŞASIN KESK, YAŞASIN ESM!