Yazdır

OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ!

Administrator tarafından yazıldı. Aktif .

Geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan, hak-hukuk tanımayan OHAL rejimine karşı, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB olarak "OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ "başlığıyla düzenlediğimiz 81 ili kapsayan kampanya kapsamında birçok şehirde çeşitli etkinlikler yapıldı.

Zonguldak-Bartın

14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Zonguldak ve Bartın’da Belediye,Siyasi partiler,Gazeteci dernekleri,Baro ve GMİS ziyaretlerini takiben KESKmerkezinde genel üye toplantısı gerçekleştirildi. 

Haksız hukuksuz ihraç edilen kamu emekçileri görevlerine dönünceye,OHAL kaldırılıncaya ve KHK'lar iptal edilinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz..

Diyarbakır-Şanlıurfa-Mardin

13-14-15 Aralık tarihlerinde Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illeri ziyaret edilmiştir. 

KESK ve Bağlı sendikaların MYK'ları ile Şube Yöneticilerinden  oluşan bir heyet ile ilk gün Diyarbakır Eğitim Sen'de gerçekleştirilen Basın toplantısı ile programın amacı kamuoyuyla paylaşılmıştır. Öğlen 12.30 da yapılan basın toplantısında 20 Temmuz 2016 dan beri devamlı uzatılan OHAL ile ülkenin kararnameler çöplüğüne dönmesi sonucu Meclis 'in fiilen feshedilmiş olduğu, tek parti diktatörlüğünün anti demokratik kararları ve uygulamaları ile yarı açık cezaevine dönüşen ülke gerçekleri hatırlatılmıştır.

Yine heyet tarafından bazı kurumlara ziyaretler gerçekleştirilirken, Diyarbakır şubemize bağlı DSİ 10. Bölge Müdürlüğü, ESM Genel Kadın Sekreterimiz ve Hukuk Sekreterimiz, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte ziyarete edilmiştir. Aynı gün akşam 17.30 da üye toplantısı yapılarak üyelerimize bilgilendirme yapılarak görüş ve önerileri paylaşılmıştır.

14 Aralık sabahı 1 senedir tutuklu bulunan ve daha haklarında iddianamenin bile hazırlanmadığı KESK üyeleri için Başsavcılık ile görüşme yapıldı. Akşam 17.30 da SES Urfa Şubesinde üye toplantısı yapılmıştır.

 

OHAL DERHAL KALDIRILSIN'

TÜM KHK'LAR İPTAL EDİLSİN!

OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ!

 

 

İzmir-Manisa

20-23 Aralık tarihleri arası İzmir ve Manisa illeri ziyaret edilmiştir.

20 Aralık 2017 günü KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KESK’e bağlı sendikaların MYK üyeleri ve Şube yöneticilerinden oluşan heyet, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü, İzmir’deki siyasi parti İl Başkanlıkları ziyaret edilmiştir. İzmir TEİAŞ 3.Bölge Müdürlüğüne işyeri ve üye ziyareti gerçekleştirilmiştir.

KESK Izmir Şubeler platformunun her Çarşamba saat 18.00 da Karşıyaka iskelesinde ihraçlara ve  KHK ile işten atılmalara karşı düzenlediği oturma eylemine katılım gösterildi.

 

21 Aralık 2017 günü İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğünde üye ziyaretleri yapılmış; OHAL süreci ve sendikal faaliyetler hakkında görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile "OHAL değil acil demokrasi" mitingi yasağı ve sendikal sorunlar hakkında görüşme gerçekleştirilmiş; gerçekleştirmeyi planladığımız bölge mitinginin gündemimizde olduğu, yasakçı tutumların ve uygulamaların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

Akşam saat 18.00 da KESK İzmir Şubeler Platformu tarafından genel üye toplantısı yapılarak OHAL süreci, yasaklanan bölge mitingi, örgütlenme sorunları ve yerel sorunlar tartışılmıştır.

OHAL DEGİL DEMOKRASİ ISTIYORUZ!

YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!